Vyhledej
Základní škola a Mateřská školy Bílá Třemešná > Vzdělávání > základní školy > ZŠ a MŠ Bílá Třemešná

V Bílé Třemešné se rozšiřuje škola. Byl proveden první výkop pavilonu odborných učeben

Redakce / 20.06.2018, Bílá Třemešná, zsmsbilatremesna.kralovedvorsko.cz
Během prního červnového týdne byly zahájeny stavební práce na plánované výstavbě Pavilonu odborných učeben ZŠ v Bílé Třemešné. Stavba budovy včetně vestibulu a napojení na stávající budovy byla vysoutěžena za cenu cca 57 mil. Kč bez DPH.

Stavební práce měly dle původních plánů začít v březnu 2018 a v červnu 2019 měl pavilon stát včetně vybavení. Stále platí, že žáci budou novou budovu moci využívat od září 2019. Nyní škola připravuje zadávací dokumentace na vybavení (nábytek a technika) a konektivitu. 

V pavilonu odborných učeben ZŠ Bílá Třemešná by se mělo vybudovat dvanáct odborných učeben včetně příslušných kabinetů. Nový pavilon bude navázán na všechny podporované klíčové kompetence a bude zahrnovat odborné učebny pro cizí jazyk, přírodní vědy, učebnu informatiky a prostory pro pracovní činnosti. 

Samotná budova je dle projektu v architektonickém stylu stávající budovy z roku 1932, moderní, energeticky pasivní a bezbariérová. Kromě vlastního pavilonu a nového vchodu s vestibulem bude obnoveno okolí školy včetně školního sadu, arboreta s geoparkem, venkovní učebny a zóny pro relaxaci žáků. Pro ředitele Emila Kudrnovského bude nová budova v roce 2019 završením 6leté práce - od myšlenky po realizaci. Má však na svědomí i jiné stavební projekty:

  • přístavba mateřské školy při základní škole Bílá Třemešná  (navýšení kapacity na 84 dětí od září 2018
  • rekonstrukce školní jídelny (ve fázi přípravy projektu, dojde k navýšení kapacity na 420 strávníků)

ZŠ Bílá Třemešná byla zároveň úspěšná při žádosti o dotace v rámci výzev MAS Královédvorsko.

Kateřina Sekyrková

Další články ZŠ a MŠ Bílá Třemešná

Související články
Pepa Zivr ze ZŠ a MŠ Bílá Třemešná ve finále mezinárodní matematické soutěže Pangea
Ministerstvo rozdělilo 950 mil. Kč na modernizaci škol, na Královédvorsko bylo schváleno přes 123 mil. Kč
Akademie ZŠ a MŠ Bílá Třemešná (17. května)
Do školek ve Dvoře Králové bylo pro nový školní rok přijato 130 dětí, v základních školách bude otevřeno 7 prvních tříd pro zhruba 168 dětí
Vaše komentáře

Přečteno 987x