Vyhledej
Základní škola a Mateřská školy Bílá Třemešná > Vzdělávání > základní školy > ZŠ a MŠ Bílá Třemešná

Připravujeme děti na éru digitálního věku

Redakce / 19.12.2018, Bílá Třemešná, zsmsbilatremesna.kralovedvorsko.cz
Elektronizace našeho života nás postupně pohlcuje, neznalost psaní všemi deseti prsty na klávesnici se stává výrazným hendikepem v životě všech - jak ve škole či v zaměstnání, tak i v soukromí. V základní školě v Bílé Třemešné jsme proto zařadili povinnou výuku psaní všemi deseti (Psaní na klávesnici) do školního vzdělávacího programu naší školy již v roce 2012.

FOTOGALERIE - Připravujeme děti na éru digitálního věku

V průběhu šesti let se ukázalo, že nejvhodnější věkovou skupinou jsou žáci 4. třídy (děti ve věku 9-10 let), kteří ještě nemají špatné návyky při ovládání klávesnice.

Tato dovednost rozvíjí i analytické a logické myšlení. Psaním, resp. ťukáním dvěma prsty, se ztrácí dvě třetiny mozkové kapacity. Ve chvíli, kdy píšete naprosto mechanicky všemi deseti prsty se mozková kapacita plně soustředí na daný problém, hlava přemýšlí kontinuálně a myšlenky nejsou přerušovány hledáním daného písmenka na klávesnici.

Příklady z praxe: Když vybírate nové zaměstance, jeden z nich zprávu ve stejné kvalitě odevzdá za 2 hodiny a druhý za půl hodiny jen proto, že umí psát všemi deseti - koho si zaměstnavatel vybere? Nejde jen o profese s vyšším vzděláním. I obráběči kovů dělají na soustruhu řízeném počítači, živnostníci píší nabídky či komunikují se zákazníky. A každý občan někdy komunikuje s úřady.

Tato znalost prostě šetří čas. Jdeme správnou cestou...


Emil Kudrnovský
ZŠ a MŠ Bílá Třemešná

Další články ZŠ a MŠ Bílá Třemešná

 
Vaše komentáře

Přečteno 2080x