Vyhledej
Základní škola a Mateřská školy Bílá Třemešná > Vzdělávání > základní školy > ZŠ a MŠ Bílá Třemešná

Na skok v elektrárně pomocí online prezentace

Redakce / 4.03.2021, Dvůr Králové nad Labem, zsmsbilatremesna.kralovedvorsko.cz
Onen skok byl samozřejmě virtuální a byl realizován ve spolupráci se společností ČEZ. Díky této společnosti byla v naší škole realizována prohlídka zaměřena na funkčnost elektrárny. Témat, které tato problematika spojuje, se najde hned několik.

Pro žáka 9. ročníku, s jistým přehledem a názorem, je pak dobré vidět souvislosti mezi energetickými zdroji, dopady na životní prostředí, technologií a náročností výstavby a výroby energie. Nemluvě o jednom ze stěžejních témat fyziky – jaderné energii.

V 45 minutách jsme se dostali tam, kam by to za normálních okolností šlo jen velmi těžko či vůbec. Prošli jsme všechna zákoutí jaderné elektrárny a zmapovali cestu jaderného paliva až po svítící žárovku u nás doma. Díky přehledným modelům a animacím jsme pak názorně pochopili celou složitost těchto zařízení, ze kterých si každý většinou pamatuje pouze chladící věže. 

Diskuze a dotazy žáků vyvrcholily ve vědomostním kvízu o věcné ceny. Z fyzikálního hlediska se pak jednalo o příjemnou přehledovou prezentaci, na kterou budeme navazovat v příštích hodinách právě jadernými reakcemi.


Mgr. Jiří Šimek, Ph. D.

ZŠ a MŠ Bílá Třemešná

Další články ZŠ a MŠ Bílá Třemešná

 
Vaše komentáře

Přečteno 573x