Vyhledej
Základní škola a Mateřská školy Bílá Třemešná > Vzdělávání > základní školy > ZŠ a MŠ Bílá Třemešná

Mladí zemědělci z třemešenské školy zaujali pana hejtmana

Redakce, / 26.03.2024, Dvůr Králové nad Labem, zsmsbilatremesna.kralovedvorsko.cz
O jarních prázdninách se na Střední odborné škole veterinární v Hradci Králové konala soutěž Mladý zemědělec, kde se mezi nejlepšími žáky z Královéhradeckého kraje prosadily i naše žákyně Veronika Kulhánková a Jana Hlavatá.

FOTOGALERIE - Mladí zemědělci z třemešenské školy zaujali pana hejtmana


V náročné konkurenci si Veronika Kulhánková obsadila vynikající 3. místo a Jana Hlavatá 7. místo.

Přivítal nás pan hejtman Červíček a v následné diskuzi ho zaujal názor Veroniky: „Ani dnešní zemědělství se neobejde bez rukou zemědělce a stále některé práce budou o těch vidlích a kolečku.“ Připomněla tím, že české zemědělství a údržba krajiny nestojí na velkých agropodnicích s poloautomatickými stájemi, ale i na rodinných farmách.

Soutěž Mladý zemědělec prověřuje znalosti a dovednosti studentů v oblasti rostlinné a živočišné výroby, praktických dovedností a prezentačních dovedností. Veronika excelovala ve všech disciplínách a dokázala porazit mnoho zkušených soupeřů – od 1. místa a postupu do národního finále ji dělilo pouhých 1,5 bodu.

Jako venkovská škola podporujeme tyto aktivity a při naší škole plánujeme vytvořit živočišný koutek, abychom dětem více přiblížili svět zemědělství, pomohli jim rozvíjet jejich zájem o tento obor.

Naši žáci v průběhu školní docházky získají základní znalosti a kompetence v oblasti moderního zemědělství v zájmu jeho udržitelnosti v době klimatických změn a minimalizace dopadů na životní prostředí.

Gratulujeme Janě a Veronice k úžasnému výkonu a děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy!

ředitel školy

Zdroj fotografií: www.zsbt.cz, denik.cz a FB Královéhradeckého kraje

Další články ZŠ a MŠ Bílá Třemešná

 
Vaše komentáře

Přečteno 266x