Vyhledej
Základní škola a Mateřská školy Bílá Třemešná > Vzdělávání > základní školy > ZŠ a MŠ Bílá Třemešná

Fantastický výkon dětí z třemešenské školy na juniorském mistrovství ČR v psaní na klávesnici

Redakce / 17.06.2019, Bílá Třemešná, zsmsbilatremesna.kralovedvorsko.cz
Žáci 4. a 6. tř. naši školu poprvé reprezentovali na juniorském mistrovství ČR v psaní na klávesnici, které pořádala ve dnech 30.-31 května 2019 ZŠ Ilji Hurníka v Opavě. Naši žáci se v konkurenci zkušenějších soupeřů z jiných škol neztratili, ačkoli se učí psát všemi deseti prsty teprve od září (tedy 8-9 měsíců) a jejich soupeři byli starší, o „1-2 hlavy“ větší a píší několik let (i od 3. třídy).

FOTOGALERIE - Psaní na klávesnici ZŠ Bílá Třemešná - soutěž

„Výkony dětí, jejich chuť a nadšení nás zcela odzbrojily“, tvrdí o žácích z třemešenské školy Helena Zaviačičová, několikanásobná mistryně světa a držitelka světového rekordu v psaní na klávesnici. 

„Žáci se skvělou motivací a na slepých klávesnicích dokonale ovládají hmatovou metodu, mají vzorný posed u klávesnice, oči nespustí z obrazovky, píší s radostí. Klobouk dolů!“, dodává Jaroslav Zaviačič, vicemistr světa v psaní na mechanickém stroji, autor programu ZAV, který se metodice individuální výuky psaní všemi deseti prsty věnuje celý život.

První den se soutěžilo v minutovkách (hodnocena rychlost psaní textu za jednu minutu, za chybu se sráželo 10 úhozů). Z našeho družstva dosáhla nejlepšího umístění Andrea Jägerová ze 4. tř. – byla NEJLEPŠÍ ve věkové kategorii 10-12 let s počtem čistých úhozů 267,1 za minutu (celkově 20. ze všech účastníků ZŠ).

Ani ostatní žáci z Třemešné nezůstali pozadu: všichni z týmu nad 200 úhozů za minutu, většina mezi 230 - 260 čistými úhozy za minutu, tj. fantasticky vyrovnaný tým 4 tř. (Adéla Rozinková, Adéla Herbrychová, Karolína Žižková, Tereza Šedivá, Sára Vojtíšková) a 6. tř. (Kristýna Hájková, Richard Kuhn, Daniela Kulhavá).

Druhý den se soutěžilo v náročnější disciplíně - desetiminutovky s penalizací 10, 50 a 100 úhozů za chybu. Opět se nejlépe dařilo Andrejce Jägerové ze 4. tř. (2492, 1991, 2079 čistých úhozů za 10 minut, celkově 21. místo) následované našimi šesťáky Ríšou Kuhnem a Kristýnou Hájkovou. 

Více o letošním mistrovství na stránkách pořadatele ZDE a reportáž televize ZDE (z naší školy mluví Adéla Herbrychová a Tereza Šedivá).

Třemešenská škola patří ve výuce psaní na klávesnici v tomto školním roce mezi 20 nejlepších škol v ČR z více než 500 škol, na kterých výuka psaní na klávesnici v ČR probíhá. 

Děkuji našim žáků za skvělou reprezentaci naší školy, za trpělivou přípravu v průběhu školního roku a přeji všem pohodové léto. 

Emil Kudrnovský
ředitel

Foto:
reprezentanti ze 4. a 6. třídy třemešenské školy s panem Jaroslavem Zaviačičem (na fotce vpravo)

Další články ZŠ a MŠ Bílá Třemešná

 
Vaše komentáře

Přečteno 1681x