Vyhledej
Základní škola a Mateřská školy Bílá Třemešná > Vzdělávání > základní školy > ZŠ a MŠ Bílá Třemešná

Eliška Žižková - sportovní talent z Dolní Brusnice

Redakce, / 21.09.2018, zsmsbilatremesna.kralovedvorsko.cz
Je jí čerstvých sedmnáct let, i přesto se účastní prestižních závodů a konkuruje zkušeným závodnicím, ba je nechává za sebou. Eliška Žižková z Dolní Brusnice je závodnice, pro kterou se stal sport vášní a přirozenou součástí života.

FOTOGALERIE - Sportovní talent z Dolní Brusnice

Se závoděním začala teprve v loňské roce, kdy okusila pár běžeckých závodů a závodů Gladiator race. Umístila se vždy na předních příčkách. S jejím rychlostně vytrvalostním potenciálem a skvělou docilitou ale byla škoda, aby se věnovala jen běhu. 
Na jaře letošního roku začala Eliška s přípravou na Xterry – terénní triatlon skládající se z plavání, kola a běhu. Naučila se poměrně velice rychle plavecký styl kraul, najížděla kilometry, trénovala přechody mezi disciplínami, zkoušela depo aj. Zúčastnila se čtyř triatlonových závodů a vždy stála na bedně. 
Sezónu si zpestřila i cyklistickými závody, např.: Podkrkonošským půlmaratonem na trati 50 km, šestihodinovým orientačním cyklistickým závodem dvojic Miletínský Scorelauf a zařadila i své oblíbené bahenní závody Gladiator race. 
Jejím nejčerstvějším úspěchem je 1. místo z běžeckého závodu Eleven půlmaraton Český ráj, kde běžela trasu dlouhou 11 km s časem 0:53:08.
Každý člověk se narodí s nějakým talentem či nadáním. Důležité ale je talent odhalit a předpoklady pro danou činnost rozvíjet. Během své jen několikaleté práce tělocvikářky jsem se setkala s pár velmi šikovnými a talentovanými dětmi, které buď neměly podporu v rodině, nebo svůj talent prostě zahodily. 
Eliška dodržuje tréninkový plán, má velkou podporu v rodině a co je nejhlavnější, baví ji to. 
Vězte, že o ni ještě uslyšíte.

Jana Kňourková
MŠ a ZŠ Bílá Třemešná

Další články ZŠ a MŠ Bílá Třemešná

Související články
Pepa Zivr ze ZŠ a MŠ Bílá Třemešná ve finále mezinárodní matematické soutěže Pangea
Vaše komentáře

Přečteno 1850x