Vyhledej
Základní škola a Mateřská školy Bílá Třemešná > Vzdělávání > základní školy > ZŠ a MŠ Bílá Třemešná

Dvacet let v Evropské unii: Moderní vzdělávání pro naše děti

Redakce, / 2.05.2024, Dvůr Králové nad Labem, zsmsbilatremesna.kralovedvorsko.cz
Ve středu 1. května 2024 jsme oslavili 20. výročí vstupu České republiky do Evropské unie. Toto výročí je pro nás důležitou příležitostí k zamyšlení nad tím, co nám členství v EU přineslo. A jedním z nejdůležitějších přínosů je bezpochyby modernizace našeho školství.

FOTOGALERIE - Dvacet let v Evropské unii: Moderní vzdělávání pro naše dětiDíky štědré podpoře z fondů EU se nám podařilo zrekonstruovat a vybavit mateřské a základní školy po celém Česku. Jen v naší třemešenské škole jsme v posledním desetiletí díky EU získali podporu ve výši více než 100 milionů korun, která nám umožnila rozšířit mateřskou školu, i modernizovat základní školu.

Třemešenská škola nabízí dětem ideální prostředí pro učení a rozvoj. Třídy jsou vybaveny interaktivními tabulemi, počítači, ergonomickým nábytkem. 
K dispozici je nový pavilon odborných učeben vybavený moderními technologiemi a výukovými pomůckami, které jim pomáhají rozvíjet jejich dovednosti a znalosti. 
Navíc naše škola ve spolupráci s DDM Jednička a ZUŠ Melodie Hořice nabízí i širokou škálu mimoškolních aktivit, které dětem pomáhají rozvíjet jejich talent a zájmy.

Díky EU se tak naše děti mohou učit v moderním a inspirativním prostředí, které jim dává nejlepší šance na úspěch v životě. 
Jsme za to Evropské unii nesmírně vděční!

Vstup do Evropské unie byl nejen pro naše školství historickým zlomem. Díky EU se Třemešenské škole podařilo vstoupit do 21. st. a stala se moderní venkovskou školou.

Virtuální prohlídka školy je zde.

Ať žije Evropská unie!

Emil Kudrnovský
ředitel

Další články ZŠ a MŠ Bílá Třemešná

 
Vaše komentáře

Přečteno 173x