Vyhledej
Základní škola a Mateřská školy Bílá Třemešná > Vzdělávání > základní školy > ZŠ a MŠ Bílá Třemešná

Sklo je materiál budoucnosti, v třemešenské škole se jej nebojíme

Redakce / 18.03.2019, Bílá Třemešná, zsmsbilatremesna.kralovedvorsko.cz
V rámci postupné rekonstrukce ZŠ se snažíme stávající budovu designově oživit zmodernizovat. Jednou z novinek třemešenské školy jsou celoskleněné dveře do jednotlivých tříd 1. stupně ZŠ.

Sklo již dávno nepředstavuje pouze materiál používaný k zasklívání knihoven. V naší škole jsme ho začali používat jako originální designový prvek, moderní prostředek k rozdělení prostoru, který zároveň umožňuje zachování identity jednotlivých tříd. Sklo dnes potkáme na každém kroku, přivádí denní světlo do interiéru a spolu s přírodními motivy působí i na estetické vnímání žáků.

Celoskleněné dveře jsou vyrobeny z bezpečnostního kaleného skla, které oproti klasickému sklu vyniká několikanásobně vyšší pevností, a tedy odolností vůči nárazu, stejně jako tepelnou odolností. Pokud by přeci jen došlo k jejich rozbití, kalené sklo se rozpadne na malé tupé úlomky, které minimalizují riziko pořezání. 

Tvrdý povrch skla zabezpečí dveře proti poškrábání a umožní snadnou údržbu.

Celoskleněné dveře jsou moderní a nadčasové. Sklo je přírodní materiál, který do interiéru školy vnesl světlo, lehkost a prostor.

Chceme, aby se vaše děti u nás cítily dobře. 

Emil Kudrnovskýředitel ZŠ a MŠ Bílá Třemešná

Další články ZŠ a MŠ Bílá Třemešná

 
Vaše komentáře

Přečteno 1969x