Vyhledej
Základní škola a Mateřská školy Bílá Třemešná > Vzdělávání > základní školy > ZŠ a MŠ Bílá Třemešná

Třemešenská škola nabízí programy pro mateřské školy

Redakce, / 18.04.2024, Dvůr Králové nad Labem, zsmsbilatremesna.kralovedvorsko.cz
Několik let se k nám sjíždějí školky z okolí v rámci Memoranda o spolupráci v rámci projektu Pavilon odborných učeben ZŠ Bílá Třemešná. Pokaždé se pro děti snažíme připravit zajímavý program, který zábavnou formou seznamuje děti s prostředím naší školy.

FOTOGALERIE - Třemešenská škola nabízí programy pro mateřské školy


Děti z okolních mateřských škol měly možnost navštívit již tři programy.

První program dětem ukázal různé pokusy související s předměty, které se vyučují v pavilonu odborných učeben. V učebně fyziky si například děti vyzkoušely sílu Hulka, v učebně chemie zjistily, jak se barví plameny ohně, a pokusy je čekaly i v kuchyni, kde si zahrály třeba na moderní Popelky.

Druhý program vzal děti do říše hmyzu. Děti si zahrály na motýly a brouky, vyzkoušely si pilnou práci s opilováním květů a mohly pomocí virtuálních brýlí navštívit včelí úl a prohlédnout si tak místa, která jinak navštívit nemohou.

V třetím programu se děti vydaly na vesmírnou výpravu. Zahrály si na kosmonauty, vzhlížely ke hvězdám a seznámily se s naší sluneční soustavou. Také měly možnost seznámit se z Ozoboty a naučit je poslouchat různé příkazy.

Nyní se už děti mohou těší na čtvrtý program, který je vezme do říše Minerálů a hornin. A co na ně čeká? To už se musí přijet podívat za námi a my se na ně moc těšíme.

Návštěvu si můžete domluvit na emailové adrese lenka.zizkova@zsbt.cz.

Více informací o programech pro MŠ zde.

Mgr. Emil Kurdnovský, Ph.D.
ředitel školy

Další články ZŠ a MŠ Bílá Třemešná

 
Vaše komentáře

Přečteno 228x