Vyhledej
Základní škola a Mateřská školy Bílá Třemešná > Služby občanům > Lékaři

Nemocnice v regionu vyhlásily zákaz návštěv na lůžkových odděleních

Redakce / 14.09.2020, Aktualizováno , Královédvorsko
Vzhledem k významnému nárůstu počtu pozitivně testovaných na COVID-19 na Trutnovsku vyhlašuje Městská nemocnice ve Dvoře Králové nad Labem i Oblastní nemocnice Jičín s okamžitou platností zákaz návštěv na všech lůžkových odděleních.
 

FOTOGALERIE - Nemocnice vyhlašuje zákaz návštěv na lůžkových odděleních

V Oblastní nemocnici Trutnov byl tento zákaz s okamžitou platností vyhlášen již 10. září 2020. Zákaz se zde nevztahuje na návštěvy u pacientů v terminálním stavu a u nezletilých pacientů. U těchto návštěv je vyžadováno dodržování zvýšených protiinfekčních opatření včetně používání ochranných pomůcek.

Od 12. září platí zákaz návštěv také v Oblastní nemocnici Jičín, a to na všech odděleních mimo oddělení šestinedělí. Přítomnost otců u porodu v tamní porodnici je zatím umožněna. I zde mají výjimku ze zákazu návštěv blízcí pacientů v terminálním stádiu. Výjimka může být také udělena například v případě, že návštěva povede ke zlepšení psychického stavu pacienta nebo napomůže ke zvládání vážného zdravotního stavu. Udělit výjimku může primář oddělení nebo ošetřující lékař.

Ve Dvoře Králové byl s platností od 11. září v místní nemocnici vyhlášen zákaz návštěv na oddělení následné péče. Od 12. září se zákaz rozšířil na všechna lůžková oddělení.

Osoby, které uskutečňují návštěvu by neměli vykazovat žádné příznaky nemoci, dodržovat minimálně 2 m odstup od ostatních osob a používat ochranné roušky.


Michal Súkup, Kateřina Sekyrková
Zdroj: nemtru.cz, mndk.cz
 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 317x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
Kontakt


Základní škola a Mateřská škola, 
Bílá Třemešná, okr. Trutnov

Bílá Třemešná 313
544 72 Bílá Třemešná

Telefon: 499 396 321, 608 431 321
E-mail: , podatelna@zsbt.cz
Web: www.zsbt.cz
ID schránky: hgwmbhwKalendář akcí