Vyhledej
Základní škola a Mateřská školy Bílá Třemešná > Služby občanům > Hasiči

Víkendová dopravní nehoda na známém místě v Nové Pace i v Hořicích

Redakce / 10.02.2020, Nová Paka - Jičínsko a Český ráj
V sobotu vyjeli hasiči k dopravni nehodě v zatáčce u Hořic. V neděli 9. února krátce před jedenáctou hodinou dopolední došlo v Nové Pace na místní rizikové křižovatce s nechvalnou minulostí k dopravní nehodě.
 

Hořice 

Do ulice U Křížku vyjeli v sobotu po poledni profesionální a dobrovolní hasiči z Hořic, aby odstranili následky dopravní nehody dvou osobních vozidel. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Hasiči zajišťovali místo události, odpojili akumulátor a odstranili uniklé provozní náplně. Na místo nehody nechal velitel zásahu povolat také silničáře, aby provedli údržbu kluzké vozovky. Hasiči následně odstranili vozidla mimo komunikaci a postarali se o úklid.
Nová Paka

Devětačtyřicetiletý řidič osobního motorového vozidla Škoda Scala jedoucí ve směru od ulice Pražská k ulici Husitská se zřejmě nechoval dostatečně pozorně a ohleduplně. S největší pravděpodobností přehlédl zprava přijíždějící osobní automobil Seat Alhambra, které v tu dobu řídil devětačtyřicetiletý muž. V důsledku toho došlo ke střetu obou vozidel a ke zranění řidiče Škody Scala. Ke zranění dalších osob nedošlo. 

Policisté na místě provedenými dechovými zkouškami vyloučili požití alkoholu u obou zúčastněných řidičů. Celková škoda je předběžně vyčíslena na hodnotu 200 tisíc korun.

Přesná příčina dopravní nehody a samotná míra zavinění je v současné době předmětem dalšího šetření jičínských dopravních policistů.


Policie ČR
 

Související články
Rok 2019 přinesl v kraji více obětí při požárech. Narostl i počet mrtvých při mimořádných událostech
Kvůli silnému větru vyjížděli hasiči i na Královédvorsko

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 68x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
Kontakt


Základní škola a Mateřská škola, 
Bílá Třemešná, okr. Trutnov

Bílá Třemešná 313
544 72 Bílá Třemešná

Telefon: 499 396 321, 608 431 321
E-mail: , podatelna@zsbt.cz
Web: www.zsbt.cz
ID schránky: hgwmbhwKalendář akcí