Vyhledej
Základní škola a Mateřská školy Bílá Třemešná > Krimi

Ve Vlčkovicích z pracovních strojů zmizelo 500 litrů nafty

Redakce / 26.09.2019, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Za poslední týden šetří policisté v regionu hned několi krádeží z aut: zloději si odnášejí nejen nářadí za desítky tisíc, ale také stovky litrů nafty z nádrží.
 

Od začátku tohoto týdne policisté šetří případ ukradené nafty, ke kterému došlo z neděle 22. září na pondělí v obci Vlčkovice v Podkrkonoší. Doposud neznámý poberta tu odcizil ze dvou pracovních strojů celkem 500 litrů nafty. Škoda je vyčíslena na téměř 15 tisíc korun.

Policisté se dále zabývají dvěma případy krádeže ručního nářadí. Z pátku 20. září na sobotu v obci Radvanice někdo z uzamčeného vozidla Mercedes odcizil nářadí značky Hilti (bruska, aku šroubovák a kladivo) s příslušenstvím v hodnotě přesahující 55 tisíc korun.

Obdobně si neznámý zloděj počínal také z pondělí 23. září na úterý, když se ve Rtyni v Podkrkonoší vloupal do nákladového prostoru vozidla Peugeot a odcizil z něho ruční nářadí (vrtací a bourací kladivo, instalatérská závitnice, aku vrtačky, instalatérské pily, universální lis a lisovací kleště) za bezmála 120 tisíc korun.

Za krádež nafty pachateli či pachatelům při dopadení a odsouzení hrozí až dvouletý pobyt ve vězení. U dalších dvou případů pak vzhledem k větší škodě zákon pamatuje až pětiletým trestem odnětí svobody.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: policie.cz


 

Související články
V Hořicích se nekradou jen sochy, ale také mobilní kadibudky
Jednomu z nejlepších cyklistů Královédvorska Jirkovi Voňkovi ukradli závodní horské kolo!
Policisté hledají svědky sobotní tragické nehody včetně záznamů z kamer motorových vozidel nejen z Trutnovska

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1112x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět