Vyhledej
Základní škola a Mateřská školy Bílá Třemešná > Krimi

U Dachov byla ukradena metrová socha Panny Marie

Zloději hrozí až pět let za mřížemi

Redakce / 9.08.2019, Hořicko a Miletín
Prázdný pískovcový podstavec zbyl u silnice z Červené Třemešné na Dachova. Neznámý provinilec zde z něj odcizil zhruba jeden metr vysokou sochu Panny Marie s Jezulátkem, a to v přesně nezjištěné době od středy 7. srpna 2019. K oznámení krádeže došlo ve čtvrtek 8. srpna 2019.
 

Odcizením způsobil neznámý pachatel škodu ve výši nejméně 170 tisíc korun. Výše škody na poškozeném pískovcovém podstavci je předmětem dalšího šetření.

Případ v současné době šetří jičínští kriminalisté jako přečin krádeže, za což viníkovi hrozí trest odnětí svobody od jednoho do pěti let.

Policie tímto vyzývá veřejnost, aby se v případě jakýchkoliv informací vedoucích k dopadení pachatele obrátila na bezplatnou telefonní linku 158.Kateřina Sekyrková
Foto: google maps, Policy ČR

 

Související články
Nenapravitelný recidivista ujížděl Miletínem a Rohoznicí na kradeném motocyklu
V Hořicích se nekradou jen sochy, ale také mobilní kadibudky
Zloděj elektrokola odešel ve Dvoře Králové s prázdnou

 
Vaše komentáře
krádež sochIvana a Mirek, 13.08.2019 08:38, Reagovat
Nám se stala podobná věc..zloději navštívili i naší zahradu ve Dvoře Králové a odcizili..dvě sošky...pískovcová hlavy sovy..a pískovcová soška dívky. Policejní pátrání nikam nevedlo... Jeden náš známý nám sdělil, že spousty ukradených soch z náhrobků či jiných podstavců mizí v Antiku v Ostroměři. A tak jsme se tam vydali a skutečně jsme tam sošku naší dívky našli. Zavolali jsem policii a ta celou záležitost s Antikem vyřídila a soška se k nám opět oficiální cestou prostřednictvím Policie vrátila. Soška hlavy sovy však nenávratně zmizela. Tak jen tip do pléna.
Z té spousty ukradených soch, které tam evidentně vykupuje pan majitel mi bylo opravdu zle.
Držíme place at vše dobře dopadne.
 
 
Přečteno 1419x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět